https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Czekoladowy Pocałunek - drink z brandy i likierem czekoladowym - Koktajl.TV

Czekoladowy Pocałunek - drink z brandy i likierem czekoladowym.

Dzisiejszy przepis powstał z połączenia spontaniczności z potrzebą skosztowania czegoś deserowego. A jako, że jeszcze jestem odrobinę przeziębiony odrobina alkoholu nie zaszkodzi prawa? Połączenie brandy z domowej roboty likierem czekoladowym przyprawi Was o swoisty "orgazm" Waszego podniebienia! 

Czekoladowy Pocałunek - drink z brandy i likierem czekoladowym.

 

Deserowy drink dla kobiet.

A gdyby tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady? W połowie tygodnia zazwyczaj gdy dopada Was chwila zwątpienia, a do celebrowania weekednu zostaje jeszcze tona papierów na biurku warto zrobić coś dla siebie. Coś co nas, cieszy, relaksuje czy smakuje. Tym razem zabiorę Was w podróż do obłędnej krainy czekolady w połączeniu z bursztynowym, stażonym trunkiem prosto z Bułgarii.

 Czkoladowy pocałunek to mój autorski koktajl, który sprawił, że mój optymizm został przywrócony do normalnego poziomu. Jak już wiecie, uwielbiam czekoladę, i wszystko co z nią zwiazane. Dlatego też staram się, aby w mojej tajemnej skrytce zawsze znajdowała się przynajmniej jedna tabliczka czekolady na czarną godzinę. Dziś zamiast ja zjeść, postanowiłem wykorzystać ją do przepiu. Z barku wyciągnąłem również moją ulubioną brandy czyli Pliską X.O, której karmelowe, waniliowe, słodkie nuty idealnie połączą się z czekoladą. Całości dopełni śmietanka kremówka, która nada aksamitności i sprawi, że nasz deserowy drink z brandy będzie rozpływał się w ustach.

Jeżeli nie macie pod ręką likieru czekoladowego zapraszam na przepis, który wykonacie w 15 minut przy bardzo niskim nakłądzie kosztów. Przepis znajduje się w materiałąch dodatkowych pod spodem.słodki-drink-z-brandy

drinki-z-brandy

 


Oszroniony kieliszek
do szampana i przepis na drink z brandy.

Kieliszek do szampana opłukuję wodą i wstawiam do zamrażarki. Po 10 minutach wyciągam, czekam 10 sekund aż zacznie dopnieć i posypuję cukrem pudrem przez sitko. Wstawiam na 15 minut do zamrażalnika.  Efekt jaki zrobi na Waszych znajomych jest gwarantowany!
 

 Przepis:  Sposób przygotowania:
 50 ml likieru czekoladowego
 40 ml brandy - ja użyłem Pliska X.O
 20 ml śmietanki kremówki
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj wszystkie składniki i energicznie wstrząśnij.
 Przelewam całość do kieliszka do szampana.
 Dekoracja startą czekoladą. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Koniecznie w komentarzach dajcie znać jak spodobał się Wam nasz przepis! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27