https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Martini z wódką i tymiankiem - orzeźwiający drink na lato - Koktajl.tv

Thyme honey Martini – orzeźwiający drink z wódką i tymiankiem.

Martini z dodatkiem miodu, tymianku i toniku o smaku lemoniady i kwiatu bzu od Franklin & Sons. Szukasz mega orzeźwiającego drinka z wódką? Sprawdź moją najnowszą propozcyję. 

Thyme honey Martini – orzeźwiający drink z wódką i tymiankiem.

Są pewne klasyki, których jakkolwiek byśmy my barmani nie modyfikowali, to i tak klasyka zawsze pozostanie klasyką. Dlatego dziś nie będę na siłę zmieniał tego co w oryginalnej wersji jest totalnym sztosem – mowa o Daiquiri, a zajmę się przygotowaniem podobnego koktajlu, którego składnikiem bazowym nie będzie rum, a czysta wódka. Nadchodząca majówka zmusiła mnie do przygotowania drinka, który idealnie wkomponuje się w nadchodzący wakacyjny klimat. A co może lepiej się sprawdzić w czasie lata, jak nie orzeźwiające drinki z wódką? Szczególnie kiedy do wódki dodamy takie składniki jak napój imbirowy, miód, limonkę i tymianek. Jesteście gotowi? Zapraszam!

 

 

drinki-z-martini

 

 

 

Składniki:

50 ml wódki np. J.A Baczewski

15 ml syropu miodowego

25 ml soku z limonki

lemoniada Frankiln & Sons 

gałązka tymianku

 

drinki-z-tonikiem

 drinki-martini-przepis

 

 

Sposób przygotowania:

 

Do shakera wypełnionego lodem dodaj wódkę, syrop miodowy i sok z limonki. Całość energicznie wstrząśnij i przelej do schłodzonego wcześniej kieliszka koktajlowego. Całość uzupełnij napojem imbirowym i jako dekoracji użyj gałązki tymianku.

 

Prosty drink z wódką, limonką i napojem imbirowym, którego wisienką na torcie jest lekki aromat ziołowy, dzięki użyciu gałązki tymianku. Sprawdź jedno z najbardziej prostych i zaskakujących połączeń koktajlowych, które sprawią, że pokochasz drinki z wódką. Orzeźwienie w postaci takiego drinka zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie lubią smaku czystej wódki. Nawet jeśli jej smak jest tak znakomity jak użyta przeze mnie wódka monopolowa od J.A Baczewski. Smacznego! Zarażając znajomych drinkami wspierasz nasze hasło – zmieniamy kulturę picia alkoholu. Do zobaczenia niebawem!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27