https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Mohito (Mojito) drink z brandy i figą - super pomysł - Koktajl.TV

Mohito (Mojito) drink z brandy i figą. Smaczny przepis na jesień.

Klasyczne Mojito przygotowane na rumie jest tak oczywiste jak to, że po lecie przychodzi jesień. Tym razem zapraszam Was na przepis na owocową wariację Mojito (mohito) z figą i najpopularniejszą Brandy w Polsce Pliską X.O. Idealny drink na pożegnanie lata. 

Mohito (Mojito) drink z brandy i figą. Smaczny przepis na jesień.

 

Brandy zamiast rumu. Mojito drink z owocem figi.

 

Pomimo, że Mojito to jeden z najpopularnierszych drinków na świecie to mało kto potrafi przyrządzić je perfekcyjnie. Dzisiaj chciałbym zaproponować Wam klasyczne Mojito (mohito) w odświeżonej, owocowej wersji na bazie brandy Pliska X.O oraz z dodatkiem owocu figi. Takie połączenie jest idealne na zakończenie lata i powitanie nadchodzącej wielkimi krokami jesieni. Jak zrobić takie Mojito? Za chwilę się przekonacie.

Pliska X.O to najpopularniesza Brandy w Polsce. Jej walory smakowe i wyczuwalne aromaty suszonych owoców idealnie wkomponują się w połączenie ze świeżą figą i sprawią, że nasz koktajl uzyska naprawdę niepotarzalny smak. Aby przygotować Mojito z Brandy potrzebować będziemy dobrej jakości Brandy, świeżej mięty, limonkę, trzcinowy cukier, owoc figi oraz dużą ilość kruszonego lodu. Zaczynajmy! 

 

mojito-z-brandy

 

Przepis na mojito z figą i brandy.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania: 
 40 ml Brandy
 połówka limonki
 owoc figi
 10 listków mięty
 trzcinowy cukier
 kruszony lód
 woda gazowana
 Do wysokiej szklanki wrzuć pokrojoną limonkę, 2 łyżki trzcinowego cukru oraz miąższ z połówki figi.
 Całość dokładnie i energicznie ugnieć. Dodaj 10 listków świeżej mięty.
 Wlej Brandy i uzupełnij szklankę kruszonym lodem.
 Wymieszaj dokładnie.
 Dosyp krusoznego lodu i wlej wodę gazowaną. 
 Dekoracją gałązką mięty posypaną cukrem pudrem i cząstką figi.

 

Mojito z barandy i dodatkiem figi zrobi wrażenie na niejednym wybrednym podniebieniu. Jak wykazują badania je się także oczami, stąd też obok tak świetnie i apetycznie wyglądającego owocowego drinka nikt nie przejdzie obojętnie. Orzeźwiający, smaczny, z lekko wyczuwalną nutą alkoholu drink pozwoli godnie pożegnać lato i powoli zaprzyjaźnić się z myślą o nadchodzącej jesieni. Spróbujcie tego przepisu w domu i koniecznie podzielcie się nim ze znajomymi. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27