Sad we mgle - drink z whisky i amaretto dopełniony cydrem.

Po raz kolejny we współpraca z firmą Ambra. S.A - głównemu dystrybutorowi Cydru Lubelskiego przygotowaliśmy serię przepisów na bazie Cydru Lubelskiego. Dzisiejsza kompozycja, bardzo orzeźwiajaca, idealna na sierpniowe dni zwiastujące nadchodzącą jesień to połączenie rozgrzewającej whisky z amaretto - likierem silnie migdałowym oraz Cydrem Lubelskim Niefiltrowanym. Jeżeli lubisz ciekawe połączenia smakowe i koktajle, które swoje połączenia smakowe zawdzięczają naturalnym zjawiskom przyrody to zapraszamy Cię na przepis - Sad we Mgle. 

Sad we mgle - drink z whisky i amaretto dopełniony cydrem.

 

A co gdyby zrobić drink z whisky i cydrem?

 

Przełom sierpnia i września zazwyczaj przynosi zmienną pogodę. Przeplatane słoneczne dni z deszczowymi, już nikogo raczej nie dziwią, a róźnice temperatur często przywołują mgłę maszerujacą tuż nad ziemią. To właśnie dzięki mgle, dwóm warstwom drinka, oraz użytym składnikom nazwa dzisiejszego połączenia składników to - SAD WE MGLE. Sprawdź nasz przepis na orzeźwiającego drinka z jabłkami i whisky.


Rozgrzewająca whisky na nadchodzące jesiennie wieczory, wraz z amaretto gra w tym drinku pierwsze skrzypce. Całość zbalansowana odrobiną syropu klonowego i uzupełniona sporą ilością Cydru Lubelskiego Niefiltrowanego stanowi idealne jesienne połączenie. Lekko słodki drink, orzeźwiający z drugą warstwą koloru przypominającą pożółkłe spadające liście, stworzoną dzięki użyciu kilku kropel angostury biiters. Dekoracja cząstkami jabłek i czerownym pieprzem nie tylko idealnie komponuje się w połączeniu z innymi składnikami, ale także rozgryzany między zębami pieprz dodatkowo rozgrzeje nasz organizm podczas gdy za oknem słoneczne dni będą tylko odległym letnim wspomnieniem. drinki-z-cydrem-przepis

 

Przepis na jabłkowy drink z whisky.
 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 40 ml whisky
 20 ml amaretto
 10 ml syropu klonowego
 angostura bitters
 Cydr Lubelski Niefiltrowany 
 czerwony pieprz
 kruszony lód 
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj whisky, amaretto, syrop klonowy i energicznie wstrząśnij.
 Przelej do wysokiej szklanki wypełnionej kruszonym lodem.
 Uzupełnij Cydrem Niefiltrowanym i wlej 3 krople angostury bitters.
 Dekoracja plastrami jabłka i czerwonym pieprzem.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje