Wódka z Lemoniadą - prosty drink na wakacje.

Wódka z lemoniadą to jede z prostszych i smaczniejszych przepisów na lato. Sprawdź razem z nami jak smakuje i jak przygotować prostego drinka z wódką i lemoniadą. Najlepszy przepis! 

Wódka z Lemoniadą - prosty drink na wakacje.

 

Serwus! Czasem nawet mnie dopada dzień lenia, kiedy najprostsza czynność urasta do rangi niewykonalnej. I tym razem, zamiast tworzyć niezwykłe drinki, warto wrócić co macierzy, by po pewnym czasie dojść do tego, że bez tych małych rzeczy w naszym życiu, te duże, ambitne, nie miałyby sensu. Podążając za tą myślą postanowiłem odświeżyć klasycznego drinka jakim jest wódka z lemoniadą, czy popularniej znana wódka ze spritem. O ile mam dzień lenia, to aż na taką łatwiznę nie idę aby dodawać do mojego drinka z wódką gotową lemoniadę jaką jest Sprite, i wykorzystując cytryny sam własnoręcznie przygotuję cytrusową lemoniadę do mojego drinka. Wódka ze Spritem? Sprawdźcie to po mojemu!


lemoniada-z-alkoholem

 

Przepis na domową lemoniadę z cytryn przygotowałem już jakiś czas temu, i jeśli znajdziecie 10 minut, to smak tej domowej lemoniady, na pewno wynagrodzi Wam „trud” włożony w jej wykonanie. A jeśli macie kompletnego lenia dziś, to po prostu użyjcie Sprite-a, lub 7-upa.

 

 

lemoanida-z-wodka-przepis

 

 

Składniki:

50 ml wódki J.A Baczewski

2 plasterki cytryny

Gałązka mięty

Lemoniada cytrynowa lub sprite  

 

 

Sposób przygotowania:

Do wysokiej szklanki wypełnionej lodem dodaj wódkę, wrzuć dwa plasterki cytryny i gałązkę mięty. Całość uzupełnij lemoniadą lub Sprite i zamieszaj. Ciesz się chwilą sącząc prostego drinka wódka z lemoniadą w nowej odsłonie z nutą mięty.

 

 

drink-z-lemoniada

 

Wódka ze Spritem to jeden z najpopularniejszych drinków końca lat 90tych i początku XXI wieku. Proste i orzeźwiające połączenie, oraz fakt, że do przygotowania tego drinka nie potrzebujemy sprzętu barmańskiego wpłynął na to, że popularność tego połączenia opanowała cały kraj. Ja postanowiłem wzbogacić przepis na drinka wódka ze Spritem o gałązkę świeżej, aromatycznej mięty, a w przypadku bardziej wytrwałych, zamienić gotowy napój Sprite, na domowej roboty cytrynową lemoniadę. Orzeźwiający drink, idealne na nadchodzącą wiosnę i lato. Najlepiej smakuje z dobrej jakości wódką.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje